Geoblog.pl    genek    Podróże    2023/2024 bliski wschód x 2    kolejny dzień w Doha
2023

kolejny dzień w Doha

Katar
Katar, Doha

28.12.2023 Doha

O 10 oddaliśmy samochód w 3 minuty bez żadnego kłopotu. Z godzinę zwiedzaliśmy muzeum narodowe wjazd 50 qar Pola za free – fajne interaktywne , ciekawie prezentuje historie kraju. Potem wzdłuż wybrzeża przeszliśmy do muzeum sztuki islamu, ale jakoś nie chciało nam się wchodzić. Podjechaliśmy metrem do dzielnicy biznesowej pełnej wieżowców – no robi wrażenie , ta mieszanka szkła i aluminium. W parku przy stacji Corniche jest expo. Wjazd za free, ale niewarto. Kompletne nieporozumienie. Tylko 60 państw reszta w tym Polska i większość Europy bojkot. Stoiska bylejakie. Fajne było expo w Hanoverze i Astanie , to to jakas pomyłka. Zahaczamy jeszcze o bazar i przed 20 meldujemy się w hotelu. Doha jest OK. Reszta kraju to pustynia. Plan na jutro to dostać się do Ad Dammam. Do granicy najpierw metro potem bus 710, przez granice podobno jest taxi , potem się zobaczy, Jak dotrzemy do Al. Hofuf to zrealizujemy plan minimum.

marianka - 2023-12-28 21:26
Będziecie potem Bahrajnu próbować?

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023