Geoblog.pl    genek    Podróże    ferie 2023 - Arabia Saudyjska    Kółko się zamyka + potęga geobloga
2023

Kółko się zamyka + potęga geobloga

Arabia Saudyjska
Arabia Saudyjska, Riyadh

Z samego rana zebraliśmy się i pojechaliśmy 150 km do Rijadu. Tam pierwszym naszym punktem była próba numer 3 na wjechanie na najwyższy wieżowiec. Przeszliśmy jak zwykle przez galerię i znaleźliśmy sprawnie wejście do windy. Na szczęście tym razem udało się wjechać. Najpierw pojechaliśmy na 77 piętro, a później przesiedliśmy się w drugą windę i pojechaliśmy dalej na 99 piętro. Wyszliśmy na most, który łączył dwa ucha. Widoki nie były powalające, głównie była zabudowa afrykańska i przebijające się przez nie pojedyncze wieżowce. Następnym naszym punktem było oddanie samochodu. Ta sprawa poszła szybko. Sprawdzili samochód czy aby nie ma żadnych szkód i na przebyte kilometry; mieliśmy limit kilometrowy na dzień 300 km, które przekroczyliśmy o ponad 1000km. Po oddaniu samochodu wzięliśmy ubera i pojechaliśmy do hotelu. Po krótkim odpoczynku poszliśmy rozejrzeć się po okolicy. Przeszliśmy się po głównych ulicach i wróciliśmy do hotelu. Dzisiaj mieli przylecieć do rijadu nasi znajomi i mieliśmy się spotkać w hotelu. Niestety okazało się się że nie śpią w tym samym hotelu co my, ale tylko 800 m od nas , a że było już ciemno więc moi rodzice poszli na spotkanie a ja poszłam spać. Moi rodzice spotkali się z ..... ????

zielonagora
zielonagora - 2023-02-24 13:02
Super kółeczko. :) pozdrowionka

Stock
Stock - 2023-02-24 14:03
Ale spotkanie! Pozdrawiam Was wszystkich!

zula - 2023-02-24 21:14
Marianka..?!
Bardzo serdecznie pozdrawiam!
Spotkanie cudowne- siła Geoblog.pl wielka!

mikasz
mikasz - 2023-02-24 22:14
Wow! A co Ona tam robi ??!!

zula - 2023-02-25 06:09
Pola...nie napisałam wczoraj ,że Twoja relacja jest bardzo dobra! Myślę ,że zastąpisz Tatę w sprawozdaniach z wyprawy...i wielkie brawa bo robisz to na żywo! Gratuluję
Pozdrawiam Was serdecznie.

migot
migot - 2023-02-25 16:55
Haha, ale mały świat :) Egipt i Arabia królują wśród geoblogowiczów ostatnio ;)

marianka - 2023-02-25 18:14
Tak, to ja ;) korzystam z ostatnich tygodni, że jeszcze wpuszczają mnie do samolotu ;)
Niesamowite było, że udało się poznać - mieliśmy tylko jeden wspólny wieczór, a tak to zmiana arabskiej warty :)
Swoją drogą, że też w Polsce nigdy się nam nie udało spotkać, tylko trzeba gdzieś daleko wybyć w tym celu!

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023