Geoblog.pl    genek    Podróże    Turcja elfem 2020/2021    Kwarantanna Narodowa zakończona
2021

Kwarantanna Narodowa zakończona

Polska, Warszawa

13.01.2021 Oradea - Warszawa
Tego dnia przez 12h udało nam się przejechać z Rumunii do domu i zakończyć wyjazd. Granica rumuńsko-węgierska spokojna. Rumun tylko przejrzał paszporty , nawet ich nie skanował. Węgier zeskanował , dał nalepkę "Only for transit" i mapę dostępnych dróg, spytał skąd i dokąd jedziemy oraz kazał otworzyć kufer. Na granicy słowacko-węgierskiej i słowacko-polskiej stała tylko słowacka policja w radiowozie , ale nas nie zatrzymywali. Przez Węgry i Słowację jechało się dobrze pustymi autostradami w słońcu dawno nie widzianym. Od Popradu zaczął padać śnieg i zrobiło się tak do -5. W Jurgowie wyciągi czynne , nawet sporo narciarzy jeździło widać Pani Jadwiga ma dużą rodzinę. Białka zamknięta i wyludniona. Od Nowego Targu zaczął się korek , Kraków ominęliśmy wschodnią obwodnicą jeszcze niepełną. Wypadek w Miechowie przeczekaliśmy pod sklepem w Słomnikach. Od granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego jechało się już dobrze.
Elf się spisał dzielnie , ani razu nie zawiódł. Na liczniku 7613 km. Wróciliśmy troszkę wcześniej niż planowaliśmy , bo pogoda w Borowcu była okrutna a i roboty też sporo się uzbierało.
Wyjazd przez wielu uważany za szalony i całkowicie nierealny okazał się o wiele spokojniejszy niż myślałem. Oczywiście nie udało się zobaczyć wszystkiego co chciałem i z wielu atrakcji przez wirusa musiałem zrezygnować , ale takie już jest podróżowanie w czasach pandemii. Podróżować jednak trzeba , bo kto podróżuje , ten 2 razy żyje. Podsumowanie tego wyjazdu oraz całego 2020 już wkrótce.
Koniec wyjazdu.

stock
stock - 2021-01-14 06:59
"Wyjazd przez wielu uważany za szalony i całkowicie nierealny okazał się o wiele spokojniejszy niż myślałem."

To chyba nie jest zaleta :P

Gratuluję, że się udało tyle, ile można było. Boczkiem, boczkiem i można coś zobaczyć nawet i teraz. A będzie lepiej, zima nasza, wiosna nasza!

marianka - 2021-01-14 07:48
Wielkie brawa za niezłomne dawanie podróżniczego przykładu!!

zula - 2021-01-14 08:10
Czas wykorzystany...kilometry pokonane...zobaczyliście wiele choć podróżowanie zimą jest czasem trudne. Brawo za upartość i do następnego wyjazdu.

zielonagora
zielonagora - 2021-01-14 08:14
Brawo, brawo. JESTEŚCIE THE BEST!!!

Daliście mega czadu. Gratulację i pozdrowienia

zielonagora
zielonagora - 2021-01-14 08:14
Szacuneczek!!!

Danach
Danach - 2021-01-14 08:35
Tyle życzliwych osób Wam kibicowało ze musiało się udać , brawo !!! Super rozrywka Wam towarzyszyć w tych czasach poduchy wojaży

Joanna Jagodzińska
Joanna Jagodzińska - 2021-01-14 11:11
Brawa dla Ani za kierownicą.

migot
migot - 2021-01-16 08:53
No szacun za te podróż- choć pogoda i obostrzenia raz po raz coś tam krzyżowały, to wola podróżowania jest u Was prawdziwie niezłomna!

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023