Geoblog.pl    genek    Podróże    Wakacje 2020 - Niemcy i Szwajcaria    Cudze chwalicie , swego nie znacie
2020

Cudze chwalicie , swego nie znacie

Polska, Warszawa

23.08.2020 Łubowo – Warszawa
W drodze do domu zatrzymaliśmy się 3 razy:
• Ostrów Lednicki – wyspa z grodziskiem Mieszka I i prawdopodobnym miejscem jego chrztu oraz ciekawym Muzeum Pierwszych Piastów. Część eksponatów na brzegu, część na wyspie, transport na wyspę zapewnia prom, bo most drewniany wybudowany ok. 960 r. zniszczył Brzetysław w czasie najazdu 70 lat później. Resztki mostu do dziś tkwią w jeziorze.
• Pola Lednickie z bramą tysiąclecia, drogą krzyżową, krzyżem giewonckim – miejsce prawilnych spotkań młodzieżowych, w odróżnieniu od Woodstock – miejsca nieprawilnego. Młodzież w obu przypadkach jest ta sama, tylko organizator inny.
• Gniezno – z katedrą, drzwiami św. Wojciecha, pomnikiem św. Wojciecha oraz pomniczkami królików – przewodników.
Jest +26 i piękne słońce. Po 20 meldujemy się w domu. 34 dni podróży za nami. Wyjazdy nam służą: Pola przytyła 0,5 kg , Ania 2 kg , a ja pozostałem bez zmian. Łącznie 2,5 kg obywatela przywieźliśmy więcej. Przejechaliśmy 6900 km. Plan był kompletnie inny, ale graliśmy tak jak przeciwnik / wirus / pozwalał. Elf mimo swoich 15 lat i prawie 200 tys. na liczniku nie zawiódł. Za to w skrzynce na listy czekał na nas mandat z Austrii z lutego za jazdę na czerwonym za 120 euro. To już pomału staje się tradycją , że po powrocie z wyjazdu w skrzynce zastajemy mandat z wyjazdu poprzedniego. Akurat bon turystyczny się zużyje…
Podsumowanie wkrótce.

marianka - 2020-08-24 08:34
Brzmi jak udany wyjazd! I do tego Pola zamknęła Europę, a Wy macie na koncie 2 szczyty z KGE! Brawo! Mocno nas zachęciliście do zachodniego kierunku (zwłaszcza, że wchodzący właśnie w życie zakaz lotów popsuł nam nasze plany ;))

Danach
Danach - 2020-08-24 15:09
Fajnie zakończyliście wyprawę pokazując kawałej pięknej Polski , cóż mandat z poprzedniego wyjazdu wiec nie liczy się ;) super wyprawa

stock
stock - 2020-08-24 19:37
Wyjazd jak widzę udany, w czasach pandemii też można sporo zobaczyć. Teraz czas na spotkanie w Warszawie.

Aha, podoba mi się to obwinianie Brzetysława za brak mostu!

zula - 2020-08-24 20:12
A ja podziwiam Polę - wyrosła z niej wspaniała dziewczyna !.
Pamiętam jak jeździła na rowerku takim tylko na nogi a dzisiaj ogląda Świat i zdobywa szczyty.
Brawo Pola i Rodzice !!!

07.12.2023 - 27.01.2024