Geoblog.pl    genek    Podróże    Wakacje 2020 - Niemcy i Szwajcaria    Nad jeziorem Genewskim
2020

Nad jeziorem Genewskim

Szwajcaria
Szwajcaria, Morges
Przejechano 1935 km

08.08.2020 Zermatt – Morges
Dziś piękna lampa w górach +25 w dolinach +33. Dojechaliśmy nad jezioro Genewskie , gdzie śpimy na wypasionym campingu w Morges za 56 CHF. Drogi szwajcarskie są w permanentnym remoncie. Ciężko znaleźć 20 km bez zwężenia , a wiele autostrad jest tylko na mapach. Jedną z nich nawet widzieliśmy trawa rośnie między podbudową. Po drodze zatrzymaliśmy się 5 razy:
1. Zamek Chillon pochodzący z XIIw. I zbudowany nad samym jeziorem Genewskim , bardzo ładny
2. Montreux – miasteczko bogaczy z piękną promenadą , stylowymi hotelami i pomnikiem Freddiego Mercurego, który tu umarł , a następnie jego prochy zostały rozsypane w jeziorze.
3. Vevey – podobne klimatycznie , tu z kolei żył i umarł Charlie Chaplin, który ma ciekawy pomnik na brzegu. Oczywiście umarł tu też Henryk Sienkiewicz, ale jego pomnika nie znaleźliśmy
4. Winnice Lavoux – znajdujące się na wzgórzach nad jeziorem , o niesamowitej urodzie pozwalającej na wpis na Unesco. Jedzie się wąską stromą dróżka przez jakieś 10 km i podziwia widoki. Degustacje są , ale nie dziś , winogrona jeszcze dojrzewają.
5. Lozanna – niewiele ciekawego
Jutro przez miasteczka zegarmistrzowskie jedziemy do Berna.

Stock
Stock - 2020-08-08 22:07
Kwietne zdjęcie się super udało!

zula - 2020-08-09 06:24
Miejsce wyjątkowe...tyle znanych osób...i nie dziwię się bo otoczenie gór bajkowe. Zdjęcie Poli z kwiatem śliczne i te inne również!
Pozdrawiam i szerokiej drogi

louis
louis - 2020-08-09 10:38
Ufff, ale narobiłeś smaku! A my w zamknięciu na cztery spusty, bo wirus. Ale może sobie jeszcze kiedyś odkujemy.
Zazdroszczę tej Szwajcarii, no i umiejętności robienia ! Boskie!
Pozdrowionka.

louis
louis - 2020-08-09 10:40
Uff, ale się porobiło - w poprzednim komentarzu miało być; "no i umiejętności robienia ZDJĘĆ." Wyszedł więc koszmarek, ale nadrabiam.
Jeszcze raz pozdrowienia!

marianka - 2020-08-09 21:42
Oooo Chillon! Piękny!

danach
danach - 2020-08-09 23:37
oh jak miło wspomnieć Szwajcarię , dzięki a zdjęcie Poli super !

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023