Geoblog.pl    genek    Podróże    Wakacje 2018: Południowa Afryka    Drugi dzień w Parku Krugera
2018
sie

Drugi dzień w Parku Krugera

Republika Południowej Afryki
Republika Południowej Afryki, Komatipoort

08.08.2018 Preturioskop Camp – Komatipoort
Wstajemy po 8 jak już praktycznie nikogo na polu nie ma. Wyjeżdżamy po 10 i do 18 kontynuujemy poszukiwania zwierząt. Dziś podobnie jak wczoraj , tylko znacznie chłodniej i bez słońca. Naszym zdaniem 2 dni na Krugera to maxa i w 1 też można wszystko ogarnąć. Pillansberg nam się bardziej podobał, a Kruger jest trochę fajniejszy od Etoshy , głównie z uwagi na lepszą jakość dróg. Etosha miała za to fajniejsze oczka wodne przy campingach. Zatłoczenie ludzi i zwierząt podobne , w Krugerze jest więcej osobówek niż w Etoszy , ale i tak przeważają 4x4.
O 18 jesteśmy w Komiatipoort , nocleg przy granicy jakiś podrzędny , cena 850 rand kompletnie nie pasuje do tej nory niewartej 400. Udaje nam się złapać z bookingu nocleg w guesthousie , a tylko na jedną noc , bo od jutra wszystko porezerwowane , bo obchodzą tu święto kobiet i jest długi weekend. Będziemy jutro musieli się sporo nakombinować co zrobić z samochodem , gdzie zostawić rzeczy i gdzie znaleźć nocleg , bo planujemy na jutro wyskok na parę godzin do Maputo stolicy Mozambiku leżącej jakieś 90 km od granicy.

ciesielka
ciesielka - 2018-08-08 23:12
No ładnie tych zwierząt tam jest!

zula
zula - 2018-08-09 05:14
Powodzenia w drodze do Maputo!
Zdjęcia śliczne a to z aparatami fotograficznymi ...wyjątkowe - brawo!

marianka
marianka - 2018-08-13 23:52
Ale czad!

przedsiebie
przedsiebie - 2018-08-14 10:57
Dwa dni max? Chyba chodziło o południową część Parku ;).
No ale może to nasze odczucia, bo zakochaliśmy się w tym miejscu... Zmieniają się krajobrazy, flora, fauna. Dla nas każdy dzień, każda część Parku była inna i czym innym nas zaskakiwała.

migot
migot - 2018-08-15 10:43
Piękne tam! I zwierzątek masa :)

zwiedzili 43% świata (86 państw)
Zasoby: 977 wpisów977 2321 komentarzy2321 10099 zdjęć10099 0 plików multimedialnych0

Nasze podróżewięcej
19.06.2018 - 19.08.2018