Geoblog.pl    genek    Podróże    Wakacje 2018: Południowa Afryka    Piękne miasteczko Clarens i Golden Gate National Park
2018

Piękne miasteczko Clarens i Golden Gate National Park

Republika Południowej Afryki
Republika Południowej Afryki, Durban

29.07.2018 Clarens – Durban
Clarens to małe miasteczko pośrodku gór na wysokości ok. 1850 m npm znane z artystycznych knajp , sklepików z bibelotami itp. atrakcji coś w stylu Kazimierza Dolnego. Tu są sami biali , bardzo nam się tu podoba, jest miło i sympatycznie , śniadanko zjadamy w lokalnym minibrowarze. Hamburger niestety okazuje się podstępny i ja i Pola po paru godzinach mamy kłopoty z żołądkiem. Jedziemy do Durbanu przez Park Narodowy Golden Gate. Przejeżdża się około 40 km po drodze robiąc ze 2 kółka widokowe i ogląda górskie krajobrazy wpisanych na Unesco Gór Smoczych.
Do Durbanu prowadzi autostrada z Johanesburga , częściowo płatna , w sumie płacimy 3 razy: 70 , 49 i 11,5 rand.
Po drodze rezerwuje nocleg w hotelu typu Formula 1 znajdującym się tuż przy dworcu kolejopwym i przystanku autobusów za 590 rand/noc. To nasz pierwszy nocleg na tym wyjeździe w sieciowym hotelu. Spać będziemy tu 2 noce. Jutro zwiedzamy Durban i dzień gospodarczy , bo mamy sporo prania mycia , ogarnięcia kasy itp. rzeczy na które nie było czasu przez ostatni miesiąc. Klimat się zmienił jest ciepło a nawet parno. Durban to w końcu port morski nad Oceanem Indyjskim.

stock
stock - 2018-07-29 22:05
Hamburger podstępny albo za mało popitki takiej jak na zdjęciu. Tylko u Poli ciężko z taką odtrutką.

zula - 2018-08-01 10:36
Oj fatalnie z zatruciem ale pewno otrzepiecie się szybko i zdrowie powróci!
Oby niespodzianek więcej już nie było.

marianka - 2018-08-05 09:48
Góry Smocze to moje wielkie marzenie! Zazdroszczę :)

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023