Geoblog.pl    genek    Podróże    Andorra, czyli Ania zamyka Europę    W średniowiecznym miasteczku
2018

W średniowiecznym miasteczku

Francja
Francja, Carcassonne
Przejechano 1939 km

02.06.2018 Carcassonne – Tuluza
Spało się dobrze , nikt od nas nic nie chce. Nie pada i nawet ciepło , bo tak +20. Podjeżdżamy do miasta , zostawiamy Aygo w podziemnym garażu i idziemy zwiedzać wpisane na Unesco to średniowieczne miasteczko.
Carcassonne liczy 46 tys. ludzi i składa się z dwóch części: starego i nowego miasta.
Stare Miasto choć liczy ponad 4500 lat , w rzeczywistości nie jest stare , bo zostało odbudowane i podniesione z ruin w XIXw. Wygląda jednak niesamowicie , bo jest otoczone wysokim podwójnym murem z basztami , bramami i barbakanami. Nie jest jednak tak duże jak mi się wydawało i całość da się obejść spoko w 3 h , łącznie z wizytą w zamku i spacerem po murach. Wejście do zamku i na mury kosztuje 9 euro dorosły , 0 euro dziecko. Zamek fajny i widokowy. Ciekawy jest jeszcze kościół Saint Michel i klika stylowych kamienic.
Nowe miasto leży po drugiej stronie rzeki i składa się z zabudowy opartej na kilkunastu krzyżujących się pod kątem prostym uliczek i rynkiem pośrodku i jedną z ulic zamieniona w deptak. Takie przyjemne miejsce , choć jednak trochę rozczarowuje , choć oczywiście na wpis na Unesco zasługuje.
Wsiadamy w Aygo i jedziemy do Blagnac pod Tuluzą , gdzie czeka na nas nocleg w hotelu Ibis za 44 euro w miniaturowym pokoiku z aneksem łazienkowym. Przepakowujemy się na samolot i idziemy wcześnie spać.

BPE
BPE - 2018-06-07 07:44
dziwacznie wygląda ten pomalowany zamek w paski ......

jowa31
jowa31 - 2018-06-13 23:39
Carccasonne fajnie wygląda wieczorem, gdy jest całe podświetlone

ciesielka
ciesielka - 2018-08-06 12:33
Gdzieś mi umknęła ta Wasza podróż. Teraz dopiero czytam relacje. Gdy zobaczyłem, że jesteście w Carcassonne byłem ciekaw czy już usunęli to paskudne malowidło z murów. Jednak po zdjęciach widzę, że nadal straszy.

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023