Geoblog.pl    genek    Podróże    Wakacje 2014: W antystopie po Europie    cannes fe , Antibes cacy

cannes fe , Antibes cacy

Francja
Francja, Cannes

29.07 Biot – Cannes – Anibes – Biot
Zebraliśmy się w końcu na pociąg do Cannes za 17,60 euro w te i we wte. Jechać elfem bez sensu, bo korki i o parking trudno , a niech wreszcie trochę elf trochę odpocznie.
Cannes rozczarowuje. Pałac filmowy w remoncie , miasto nijakie, odciski łap znanych filmowców na chodniku, udaje nam się trafić na łapę Wajdy, nudy na tej plaży wielkie, choć jest przypływ i się dzieje. Plaża piaszczysta , jest 24 powietrze / 24 woda więc luz. Plażujemy ze 2 godziny, aż tu nagle czarna chmura i ludzie w popłochu zmieniają miejsce leżenia. Ludzie to głównie grubopupe baby spod Moskwy albo wylaszczone seksówki z okolic Paryża.
Uciekamy z Cannes do Antibes trzy stacje pociąga w stronę Biot. Antibes jest OK. Ma ok. 70 tys. ludzi, stare miasto , piękne wąskie uliczki. Robimy wielkie zakupy bo głód. Jemy pulleta w ogromnym tłuszczu tuż przy placu zabaw. Jeszcze karuzela , fajne widoki na miasto Picassa i na pole.
Tu spotykamy dwójkę z Kielc. Mają Hondę CRV i sobie nią jeżdżą po Europie , córka jest u babci. Siedzenia z tyłu rozłożone , więc można kampigować. Mówią, że droga przez Alpy jest trudna, dobrze , że jednak nie pojechaliśmy. Tak miło gadając mijają kolejne godziny. Spać idziemy przed drugą…

coati
coati - 2014-08-01 09:27
och, Antibes jest urokliwe,
wróciłabym tam też, a Cannes jest milsze we wrześniu, tak ciut po sezonie,
ech, cała Prowansja w lawendzie jest piękna ;)

marianka - 2014-08-01 21:23
Mam podobne odczucia do Cannes - zdecydownie nie jest to 'moje' miasto;)

BoRa
BoRa - 2014-08-04 19:24
Cannes fe- ja też sie podpisuję pod tym stwierdzeniem. Pałac - hehe - wewnątrz nie byłam a zewnąŧrz - bryła budynku przypomina postkomunistyczne kino.
Nocne pogaduchy na kempingu - to lubiÄ™ baaardzo.
pozdrawiam i szerokości!!!

07.12.2023 - 27.01.2024