Geoblog.pl    genek    Podróże    Genek i Korona Gór Polski    nr 13 śnieżnik 1425

nr 13 śnieżnik 1425

Polska, śnieżnik

Z Sulistrowic do Białego Kościoła jedzie się przez Oleszno i Łagiewniki. Droga miła, miałem 2h i 30 km - zdążyłem. Byłem 3 min przed odjazdem. Pociąg nie zdążył - spóźnił się 10 min. Za niecałe dwie dychy dowiózł mnie do stacji Roztoki przed Międzylesiem.
Droga do schroniska pod Śnieżnikiem wiedzie przez Gajnik i Goworów dotąd jest ok. Potem Jodłów też się da dojechać 5 km/h. Tu super bar ze stylowymi wnętrzami i tanim piwem. Od Jodłowa do schroniska rower już raczej się prowadzi. Tym sposobem 20 km robi się w 3,5 h.
Rower zostawiam w schronisku, zjadam pyszne naleśniki z jagodami i zielonym szlakiem w 40 min na szczyt. Jeszcze jest jasno. Ma szczyt prowadzi jeszcze czeski czerwony. Zielony wzdłuż granicy wiedzie na wschód do przełęczy Płoszczyna, a na zachód do Niemojowa.
Schronisko / najstarsze w Polsce!! / wypas, gospodarz superkolo, piwo 7, nocleg 26 - 40 w zależności od wielkości pokoju.
Na Śnieżniku bylem już w 2004r z nowo poślubioną żoną i kłębami studenckimi. Ech to był wypad.
P.S. Z uwagi na to , że dostałem od Ani burę że jej nie przywiozłem słonia ze Śnieżnika niniejszym nadrabiam zaległość i zamieszczam zdjęcie słonia ze Śnieżnika z 2004r. Znajduje się ta rzeźba po czeskiej stronie koło ruin schroniska. Można ją przeoczyć co też i ja uczyniłem.

marianka - 2013-08-27 13:53
Ale szkoda, że nie ma fot;)

BoRa
BoRa - 2014-10-31 19:19
Słonik spokoju mi nie daje. Byłam na Śnieżniku i chociaż cały czas o nim myślałam, nie odnalazłam go. Mgła była i późno i do domu trzeba było wracać, ale zapytałam Czecha czy wie gdzie jest ta figurka i odpowiedział że 2 km w stronę czeską, więc odpuściłam.
Czy potwierdzasz, że tak daleko od szczytu jest ten intrygujący mnie słonik?
A może tylko zakochani go odnajdują? :-)

Ładne zdjęcie macie, miło się patrzy.
BoRa

07.12.2023 - 27.01.2024