Geoblog.pl    genek    Podróże    Wakacje 2013: Gruzja i co dalej???    wielka burza z gradobiciem

wielka burza z gradobiciem

Armenia
Armenia, sewan

04.07 czwartek.
Około 4 w nocy napadła na nas szalona burza z gradobiciem. Nasz namiot ocalał , ale dziewczynom przemokło praktycznie wszystko. Rano było słońce , więc się udało wszystko ususzyć. Bracia zgodnie z umową przywieźli ryby złowione przez jednego z nich dziś rano w jeziorze. Rozpalili ognisko i garze ugotowali te ryby. Były pyszne. Potem podrzucili nas do cmentarza , gdzie można obejrzeć chaczkary , których jest tu ponad 700 – najwięcej na świecie. Najstarsze z X wieku. Potem się rozstaliśmy – dziewczyny zostały , my taxi za 5000 dram pojechaliśmy do Sewanu , takiego armeńskiego kurortu.
Tu udało mi się znaleźć piękny murowany domek kampingowy, w którym za 15000 za noc będziemy spali 2 noce.
Upał zelżał , trochę pada , trochę świeci. Wysokość prawie 2000 m npm robi swoje. Miasto jest brzydkie , ale ośrodek OK. Ciepłą wodę podgrzewa się na butli gazowej w wielkim garze. Też pięknie. Jutro plażujemy.

Siasia
Siasia - 2013-07-05 10:57
Nareście znak, że macie się dobrze! Martwiłam się - 4 dni bez znaku życia i to w Armenii to dla najbliższych duże wyzwanie jak nie chce się Was niepokoić telefonami czy SMS-mi! Wyjazdu zazdroszczę!

zula - 2013-07-05 21:05
Oj jakże piękne zdjęcia - wszystkie !!!

marianka - 2013-07-11 00:21
Ale dobrze, że są zdjęcia!!;)

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023