Geoblog.pl    genek    Podróże    Wakacje 2011 - część 2: bułgaria itd    znów te lenistwo , ale to już ostatnia noc nad morzem :))

znów te lenistwo , ale to już ostatnia noc nad morzem :))

Rumunia
Rumunia, Vama Veche

O 2:30 musiałem zmienić nocleg z łóżka na glebę , bo Pola spała w poprzek i kopała , spać się nie dało. Tym razem obyło się bez aferki , ale pobudka o 6:00.
Około 12 podjechał bus , skorzystaliśmy i po paru minutach dotarliśmy za 2,5 lei do 2 Mai. Tu leżeliśmy z 5 godzin na plaży korzystając ze słońca i ciepłej wody. Dziś 32/24. Na plaży sporo rozbitych namiotów i zaparkowanych aut – w Rumunii można spać gdzie się chce. Nie było parasoli więc Ania zrobiła konstrukcję z wózka 2 patyków od jakiejś reklamy i 2 chust. Cień był OK , nie podobało się to jednak Panu , co sprzedawał kukurydzę , że niby mu klientów płoszymy. Na nic się jednak zdały jego protesty. Dopiero po 3 h wpadł na pomysł i wykopał patyki przenosząc reklamę w inne miejsce…
Obok plaży na której leżeliśmy bliżej granicy jest druga plaża – taka luzacka pół naturystyczna , ale już bez tego klimatu co był na niej kilkanaście lat temu. Teraz całe zabawowe towarzystwo przeniosło się do Vama Vache.
My też koło 17 tu wróciliśmy i do 19 doleżeliśmy. Po powrocie do kwatery okazało się , że na tarasie jest darmowy net , a to super.
Na tym dzień się skończył , czyli znowu nic się nie działo… Może to i lepiej…. Jutro Constanta i nocny pociąg na NW najlepiej do SatuMare.

Bajka
Bajka - 2011-08-25 16:03
Ale chociaż klimat już nie ten, i plaża nie ta, to wodorosty zaścielające plażą te same i pewnie zapach też ten sam :-)

Nodzyk
Nodzyk - 2011-09-01 09:57
Pamiętam, chodziło się z grzybem i lornetką na turystki

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023