Geoblog.pl    genek    Podróże    Wakacje 2020 - Niemcy i Szwajcaria    Trochę przereklamowany ośrodek uniwersytecki
2020

Trochę przereklamowany ośrodek uniwersytecki

Niemcy
Niemcy, Heidelberg

Dziś udało nam się zobaczyć wpisane na unesco opactwo w Lorsch składające się z kilku wolnostojących obiektów, z których najstarszy ma ponad 1200 lat oraz wykopaliska archeologiczne w odkrywkowej kopalni węgla w Messel. Tu można się dowiedzieć że kiedyś w Europie był tropikalny las i pływały krokodyle. Muzeum w czasach pandemii ogląda się ciekawie. Niczego nie wolno dotykać nawet drzwi. Na wejściu jest pan higienista. Trza umyć ręce i podać dane kontaktowe wypełniając karteczkę. Wjazd 3 x 7 euro.
Potem Heidelberg bardzo ładnie położone miasteczko w dolinie Neckaru z najstarszym w Niemczech uniwersytetem, fajnym mostem i dwoma wzgórzami. Na jednym jest zamek, na drugim amfiteatr z czasów nazistowskich.
Śpimy na polu nad rzeką 6 km od miasta. Jutro dalej unesca. Czasu na nic nie ma, ale dziś na pole dotarliśmy w miarę wcześnie, bo po 20, więc jest szansa na poprawę i ogarnięcie zdjęć i rozszerzenie opisu.
Pogoda dopisuje dziś +30 i słońce.

zula - 2020-07-25 06:44
Zawsze niech będzie słońce...bo to cieplej w podróży.
:) dla całej Trójki

Stach
Stach - 2020-07-26 18:09
Nie wiem w którą stronę dalej jedziecie ale polecam Aachen (Akwizgran) - jedno z najpiękniejszych miasteczek w Niemczech.
Pozdrawiam serdecznie cały GenekTeam.

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023