Geoblog.pl    genek    Podróże    "Zimowa" Rosja i okolice    Chiny - epilog
2020

Chiny - epilog

Polska, Warszawa

Jak pisałem w pierwszym poście nasz plan na wyjazd świąteczno-noworoczny był kompletnie inny. Tak od 20 grudnia do 6 stycznia mieliśmy być w Chinach, bilety kupiliśmy za pośrednictwem gotogate w dniu 19 października , a 25 października dostaliśmy od linii lotniczej UIA SMS , że nasz lot został anulowany. Za bilety płaciliśmy normalnym przelewem na konto poprzez dotpay, bo to była najtańsza opcja. Bilety Warszawa - Pekin - Warszawa z międzylądowaniem w Kijowie kosztowały dla naszej trójki 4859,99 zł. Przez kilka następnych miesięcy korespondowaliśmy mailowo z gotogate i UIA , nawet ze 2 razy odwiedziłem biuro UIA w centrum Warszawy. Zawsze nam mówiono , że kasa zostanie zwrócona tylko że to trochę potrwa. Jakieś kilka dni temu dostałem maila od gotogate, że UIA przekazało im kasę i niedługo dostaniemy zwrot. Dziś Ania sprawdza stronę banku i faktycznie kasa została przez dotpay zwrócona i to cała co do grosza. Proces zwrotu trwał niecałe 5 miesięcy i skończył się całkowitym sukcesem. To taka mała iskierka nadziei na przyjście lepszych czasów.

marianka - 2020-03-23 11:42
Oooo, i my czekamy na zwroty (i Eastern China Airlines i LOT), więc dzięki za ten dający nadzieję post :)

stock
stock - 2020-03-23 11:58
Dobrze, że się udało, bo niektórzy wieszcza upadek UIA, a wtedy byłaby kaplica, bo przy przelewie nie ma chargebacku. A tak można planować kolejne wyjazdy.

bogmar
bogmar - 2020-03-23 12:42
Mamy lecieć LOT-em 5 czerwca do Czarnogóry. Póki co nie mamy informacji o odwołaniu lotu.
Z tego co widać raczej nigdzie nie polecimy.
Dzięki za info. Pozdrawiamy.

migot
migot - 2020-03-23 14:09
Przynajmniej tyle dobrych wiadomości... Też dobrze wiedzieć, że w razie "w" można coś od gotogate uzyskać... A co do UIA - to jakoś nigdy nie byłam do nich przekonana ;)

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023