Geoblog.pl    genek    Podróże    Wakacje 2019 - Białoruś, Gruzja, Turcja, Liban, Cypr, Irak, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Kazachstan, Ukraina    A jednak setka pękła!!!!! Hurra!!!
2019

A jednak setka pękła!!!!! Hurra!!!

Polska, Warszawa

Errata
Po dokładnym policzeniu liczby państw i quasipaństw, w których byliśmy okazało się, że Uzbekistan był naszym 100 krajem, a nie 99 , czyli marzenie zrealizowane!!! Hurra!!
Pominąłem we wcześniejszych obliczeniach Azerbejdżan, w którym byliśmy w kwietniu. Szczegółowo sytuacja wygląda następująco:
Ogółem są 193 państwa – członkowie ONZ , Watykan oraz 10 quasipaństw, które de facto są państwami, bo posiadają terytorium , ludność i rząd, który jest suwerenny, a problem dotyczy ich nieuznania przez inne państwa lub uznawania przez niewszystkie przez co do ONZ nie należą. Łącznie daje to liczbę 204.
Europa liczy 46 państw / w tym Rosja , Kazachstan i Turcja , które znajdują się również w Azji /. We wszystkich tych państwach byłem.
Azja liczy 45 państw / bez tych co są również w Europie i Afryce /. Ja byłem w 23 z nich: Armenia, Azerbejdżan, Cypr, Filipiny, Gruzja, Indonezja, Irak, Iran, Izrael, Japonia, Jordania, Kirgistan, Korea Płd, Liban, Malezja, Mongolia, Oman, Singapur, Sri Lanka, Tajlandia, Turkmenistan, Uzbekistan, ZEA.
Afryka liczy 54 państwa / w tym Egipt, który znajduje się również na terytorium Azji /. Ja byłem w 12 z nich: Botswana, Egipt, Lesotho, Maroko, Mauretania, Mozambik, Namibia, RPA, Suazi, Tunezja, Zambia, Zimbabwe.
Ameryka Północna liczy 22 państwa. Ja byłem w 9 z nich: Belize, Dominikana, Gwatemala, Haiti, Honduras, Kostaryka, Meksyk, Nikaragua, Salwador.
Australia i Oceania liczy 14 państw. Ja byłem w 2 z nich: Australia i Nowa Zelandia.
Ameryka Południowa liczy 13 państw. Nie byłem w żadnym.
Z quasi państw byłem w 8: Abchazja, Cypr Północny, Górski Karabach, Kosowo, Naddniestrze, Palestyna, Sahara Zachodnia i Tajwan. Nie byłem w Osetii Południowej i Somalilandzie.
Łącznie daje to: 46+23+12+9+2+0+8=100!!!!

zula - 2019-08-21 18:59
Wiwat.. Wiwat "100" wasza !
Brawo GENEK TEAM !
... Ciekawe co dalej będzie?

stock
stock - 2019-08-21 20:38
Pięknie! Dużo pięknych podróży, a jeszcze kolejna setka przed Wami.

marianka - 2019-08-22 21:57
Brawo!!! Jesteście mega, mega inspirujący!
No i teraz to druga setka już z górki!

migot
migot - 2019-08-24 11:39
Haha, jak w "80 dni dookoła świata" - po powrocie zorientowaliście, że plan wylonany ;) Gratulacje!

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023