Geoblog.pl    genek    Podróże    Majówka 2019 - trasą obiektów Unesco wokół Wiednia    zmiana planów
2019

zmiana planów

Węgry
Węgry, Sopron

02.05.2019 Telc - Krems – Sopron
Z rana oglądamy Telc i bardzo nam się podoba. Ci Czesi to mają te miasteczka bajkowe. Po drodze do Austrii zatrzymujemy się jeszcze w oddalonym o jakieś 40 km prawie równie pięknym miasteczku Slavonice. Pogoda dopisuje jest + 25 i pełne słońce. W Austrii zatrzymujemy się w Krems, minimiasteczku składającym się właściwie z dwóch miasteczek, bo Stein leżący 1 km dalej był kiedyś odrębnym miastem. Krems leży nad Dunajem i jest początkiem przełomowego odcinka tej rzeki , który na odcinku ok. 40 km do miejscowości Melk jest wpisany na Unesco pod nazwą Dolina Wachau. To serce Dolnej Austrii. Pełno tu winnic, zameczków, minimiasteczek, skałek Masywu Czeskiego i niesamowitych widoków. Bardzo popularny jest spływ Dunajem luksusowym statkiem. My wybieramy okoliczne dróżki i powoli nie spiesząc się zmierzamy do Sopron leżącego już na Węgrzech jakieś 10 km od granicy. Ceny noclegów w Wiedniu i na Węgrzech wyrażone w euro są podobne , z tym że w Wiedniu z przodu jest jeszcze jedynka. Nasz nocleg jest za 34 euro. W Wiedniu były od 150 euro w górę. Do Wiednia dotrzemy jutro.

Stock
Stock - 2019-05-03 05:38
Aaa, zostawiliscie Melk? Wielka szkoda!

zula - 2019-05-03 15:48
Rzeczywiście słońce Wam dopisuje...u nas chłodno i od czasu do czasu deszcz!
Miasto śliczne. Zmiana trasy - ciekawa - jadę z Wami dalej.
pozdrawiam :)

marianka - 2019-05-05 21:59
No, mają Czesi te miasteczka bajkowe, niezniszczone, bo umiejętnie unikali wojen :)

danach
danach - 2019-05-06 00:40
Do Sopron przyjeżdżałam z Austrii tankować benzynę w roku 1980 bo było taniej aż mi kazali opuścić Węgry w ciągu 24 godzin przy drugim wjeździe bo to nie był tranzyt ;)

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023