Geoblog.pl    genek    Podróże    Elfem na E    Znów się udało + podsumowanie 2018 i plany na 2019
2019

Znów się udało + podsumowanie 2018 i plany na 2019

Polska, Warszawa

01.01.2019 Wilno – Warszawa
Z hotelu wyjeżdżamy po 12 , zatrzymujemy się w Tykocinie na obiad i bez korków i przygód przed 19 meldujemy się w domu. Koniec wyjazdu.
Elf przejechał ponad 3300 km bez większych problemów. Da się do Moskwy autem. Drogi są ok i kierowcy też , benzyna tania , oznakowania właściwe. Problemem jest tylko granica i wiza , dlatego należy jechać na dłużej niż tydzień i jednak lepiej latem niż zimą.
To nasz ostatni wyjazd w 2018 roku , więc małe podsumowanie.
Rok oceniam podróżniczo jako bardzo udany.
Byliśmy razem na 12 wyjazdach trwających w sumie 139 dni , dodatkowo byłem z Polą na 4 dni w Pradze i okolicach oraz sam lub z kolegami na 4 wyjazdach w polskie góry trwających łącznie 18 dni. W sumie to tworzy 161 dni na wyjeździe , czyli ponad 5 miesięcy.
W trakcie tych wyjazdów odwiedziłem 10 nowych krajów / ZEA , Oman , Namibia , RPA , Botswana , Suazi , Lesotho , Mozambik , Zimbabwe i Zambia / , Ania – 11 / + Andorra / , a Pola nawet 14 / + Rosja , Mołdawia i Naddniestrze /. Tym sposobem ja i Ania byliśmy już w 94 krajach i quasikrajach , a Pola w 88. Plan 100 krajów na 10 lat Poli jest nadal realny , choć chyba z drobną czasową obsuwą. Ania odwiedzając Andorrę zamknęła Europę , tzn. była we wszystkich 46 krajach i 2 quasikrajach tworzących ten kontynent. Poli do zamknięcia Europy brakuje tylko Szwajcarii i ten kraj będzie na pewno jednym z naszych celów w 2019r.
Udało mi się wejść na 9 nowych szczytów z Korony Gór Świata / ZEA , Oman , Botswana , Suazi , Lesotho, Mozambik , Zimbabwe, Mołdawia , Naddniestrze: na 8 z Anią i Polą, na dziewiąty samotnie. Poli udało się wejść aż na 10 szczytów / w przypadku Ukrainy – ja i Ania byliśmy tam wcześniej i weszliśmy kolejny raz , w przypadku Litwy – ja byłem wcześniej / , a Ani na 9. Nie udało nam się wejść na najwyższy szczyt Andorry , choć był on w naszym zasięgu. Nadrobimy. Tym sposobem byłem już na 39 najwyższych szczytach państw , Ania na 31 , a Pola na 28. Tę pasję będziemy kontynuować.
Podjąłem próbę przejścia Głównego Szlaku Beskidzkiego, ale po 220 km z ok. 500 z trasy zszedłem. W najbliższym czasie nie planuję powrotu na ten szlak , spróbuję w zamian przejść inny.
Odwiedziliśmy kilkadziesiąt obiektów wpisanych na listę Unesco i w tej chwili widziałem około 250 obiektów z tej listy. Pasję tę będziemy kontynuować.
By zrealizować nasze plany korzystaliśmy z różnych środków transportu , w tym 9 razy lecieliśmy samolotami. Tym sposobem Pola leciała samolotami już ponad 60 razy.
2 razy byliśmy na nartach w sumie 11 dni , z tym że nie we wszystkie dni jeździliśmy. W roku 2019 planujemy być na nartach więcej.
Niestety praktycznie nie odbyliśmy żadnej dłuższej wycieczki rowerowej , ani żadnego dłuższego spływu kajakowego. To musimy w tym roku zmienić , będzie to jednak ciężkie w realizacji , bo znów planujemy być praktycznie całe wakacje poza Europą.
Planów wyjazdowych jest więcej. Najbliższy z nich już w ferie. Jak zwykle szalony… Mam jeszcze jeden kompletnie odlotowy plan na wrzesień , tym razem samotnie i nie będzie to GSB.
Jak widać Rok 2018 był kolejnym udanym rokiem pod względem podróżniczym. By w 2019 było podobnie!!!
Samych udanych wyjazdów dla wszystkich geoblogowiczów w 2019!!

Stock
Stock - 2019-01-02 19:00
Rok imponujący i oby kolejny był podobny! Powodzenia!

zula - 2019-01-02 19:08
Dziekuje za turystyczne zyczenia !
Podsumowanie bardzo dobre - BRAWO

danach
danach - 2019-01-02 20:05
Super rok 2018, świetne podsumowanie. Trzymam kciuki za plany w 2019 rok. Wszystkiego najlepszego !

vika
vika - 2019-01-02 20:13
Było pięknie i niech się to nie zmienia,. Pola super.

stach
stach - 2019-01-02 20:34
Dziękuję za kolejne odcinki wspaniałego serialu, który czytam "od deski do deski".

zielonagora
zielonagora - 2019-01-03 03:51
Gratulacje za Rosje i 2018. Oby 2019 był jeszcze lepszy... pozdrowienia

Pamar
Pamar - 2019-01-03 07:15
Wooow, piękny rok!
Oby 2019 był co najmniej tak owocny w podróże jak ten, albo jeszcze lepszy :)
Szczęśliwego Nowego Roku!

migot
migot - 2019-01-03 09:45
Można tylko pozazdrościć Poli osiągów! Piękny rok i powodzenia w kolejnym!

marianka - 2019-01-05 21:12
Rewelacja! Chciałabym mieć tak imponujące statystyki! Trzymam kciuki za wszelkie plany, nie tylko te odlotowe!

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023