Geoblog.pl    genek    Podróże    ZEA + Oman w ferie zimowe    żal za Ukrainą

żal za Ukrainą

Ukraina
Ukraina, Kijów

28.01.2018 Dubaj – Kijów – Warszawa
Odlatujemy o czasie. 6 h lotu i już Kijów. Tu -6. Nakładamy co mamy na siebie , pomieniamy kasę w kantorze i idziem do autobusa, który odjeżdża jak się zapełni. Do stacji metra Charkowska bilet po 50 hrywien , do wakzalna 80 hrywien. W Wakzalna wsiadamy w metro i jedziem do stacji Arsenalnaja. Bilet to żeton kupowany za 5 hrywien , czyli ok. 0,7 zł. Z Wokzalnej idziemy ulicą Hruszewskiego w stronę Majdanu. Po drodze blokada ulicy w formie obozu ogrodzonego drutem kolczastym i oponami – koczowisko nacjonalistów spod znaku Stepana Bandery. Dalej cmentarz uliczny ofiar majdanu. Na drzewach , na ulicach foty poległych w bratobójczej walce 4 lata tamu. Oj wrażenie złe. Ukraino , Ukraino , co z Tobą? Mój ulubiony kraju, w którym byłem ze 20 razy, powstań z kolan i żyj bądź krajem ukraińskim , nie ruskim , nie polskim i nie przeciw Rosji i nie przeciw Polsce. Tylko czy umiesz?/Jak nie umiesz to będziesz Haiti .. Już Mołdawia Cię przegania , Ukraino ogarnij się i Bądź!!!
Zdołowani wsiadamy w taksi na dogadaneego za 600 hrywien i jedziemy te 33 km na lotnisko. Tu okazuje się że mamy za ciężkie bagaże podręczne ,bo zamiast 3 x 7 kg = 21 kg ważą 22,5 kg. No cóż robić jak ktoś przeniesiony na lotnisko z mięsnego... Pola i Ania mają na sobie już po 5 koszulek i po 3 pary spodni , a ja po kieszeniach co cięższe elektroniki i po 5 min jest OK. , a miało być 200 zł dopłaty za nadbagaż. Niestety na prześwietlarce żywota dokonują Ani nożyczki, co jeździły z nami od Islandii i nikomu nie przeszkadzały , ale widać Pani celniczka sobie dacze urządza i nożyczek jeszcze nie ma…
O 14:45 odlatuje samolot do Wawy Lotu , o 14:50 odlatuje do Wawy samolot UIA. Głupota , czy sabotaż?? Takie zabawki to u nas były na początku lat 90-tych..
Oczywiście wojna miedzy Lot a UIA skutkuje tym ze nasz UIA leci zapełniony w ok. 30%. Inna sprawa to taka, że jeszcze ze 2 lata i lotów z Kijowa do Wawy będzie tyle co z Delhi do Muskatu , czy Dubaju.
Lecimy ze 100 min i już wawa. Tu w bus 148 i do domu. Koniec wczasów. Znów nam się udało spędzić w miłej i rodzinnej atmosferze ponad 2 tygodnie , czego wszystkim również życzę.
Genek team to ekipa wybitnie wyjazdowa!!!

jowa31
jowa31 - 2018-01-29 01:36
gratulacje dla wyjazdowej ekipy!, no cóż jedni wracają, a inni do wyjazdu się zbierają- samo życie

zula - 2018-01-29 07:51
Bardzo ciekawy wyjazd!
Nie jadę lecz czytam ...wiele czytam w wolnej chwili to także wielka przyjemność :-)
Jak mówi jowa31 ,,samo życie,,!

ciesielka
ciesielka - 2018-01-29 08:40
Nam w tym roku też odebrano Zosi nożyczki. Do Londynu doleciały a w Londynie już nie mogły wracać. Taki niepewny los nożyczek ;)

stock
stock - 2018-01-29 08:46
Tym razem wyjazd w pełni udany, super!

marianka - 2018-01-29 21:18
Jestem fanką Genek team i Waszych wyjazdów! Ciekawe gdzie teraz?

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023