Geoblog.pl    genek    Podróże    Jesienna Szkocja    powrót do domu i podsumowanie
2017

powrót do domu i podsumowanie

Polska, Warszawa

O 23:20 jesteśmy w Polsce. Odbieramy elfa z parkingu i przed 1 jesteśmy w domu. Padamy. O 8 Pola wstaje wsiada na rower i wali do szkoły , bo dziś lekcje od 9. My jeszcze możemy sobie pospać.
Szkocja bardzo nam się podobała , to taka Skandynawia , tylko ma więcej zabytkowych budynków no i ta pogoda brr.
Martwi mnie trochę zmiana stylu naszych wyjazdów. Mamy porezerwowane noclegi , mamy bilety powrotne , wypożyczamy samochody , wiemy co będziemy robili każdego dnia wyjazdu. Ech umierają w nas podróżnicy , a rodzą się turyści... a szkoda...
Wszystko co zaplanowalismy zrealizowaliśmy. Trochę za późno wyruszaliśmy w trasę i tym sposobem za dużo chodziliśmy wieczorem. Powinniśmy zamiast po 8 wstawać po 6 , ale jakoś nikomu się nie chciało..
Ben Nevis jest naprawdę wymagający i żartów z nim nie ma. Wysokość 1344 jest tu wysokością zarówno bezwzględna jak i względną. Ponad 1300 metrów przewyższenia to nawet dla dorosłego jest dużo. Nogi nas bolą do dziś...ale warto było.
Następny wyjazd już 9 listopada , z tym że tym razem jadę w góry z kolegami , więc będzie kompletnie inaczej.

stock
stock - 2017-11-09 06:52
Jak się wyjeżdża na parę dni, ciężko jest iść na żywioł. Tym bardziej, że plan był całkiem ambitny. Powodzenia na kolejnym wyjeździe!

zula - 2017-11-09 07:27
Uważam,że trudno byłoby pokonać taką trasę i o tej porze roku stopem czy miejscowymi środkami.Dzieki Bogu ,że Ania ma prawo jazdy ( ubolewam,że nie mam) i jest tak podróżować prościej choć nie znaczy ,że bez stresu !
Widzieliście b.dużo ...może nie o 6 a o 7 wstawać!
Wyjazd bardzo ciekawy a wiosną,latem to już marzenie!
Pozdrawiam i dziękuję za "moja" Szkocję"!

zula - 2017-11-09 07:29
Ostrożnie i nie po ciemku w górach!
Odpoczynku jeżeli tak się da !!!

Łukasz Słodecki
Łukasz Słodecki - 2017-11-09 09:51
Czy wyprawa w góry z kolegami też będzie opisywana?
Pozdrowienia

mikasz
mikasz - 2017-11-09 11:00
Też mam zawsze ten dylemat. Generalnie wolę oglądać to co napotkam, a nie to co przyjechałem zobaczyć, ale nie zawsze da się iść jedynie na żywioł. Zwłaszcza przy ograniczonym czasie. Super wyprawa - proponuję powtórkę w czerwcu lub lipcu :)

marianka - 2017-11-09 22:25
Zgadzam się ze Stockiem, że w dużej mierze chyba taka zmiana stylu wynika z ambicji zobaczenia większej ilości miejsc. Przynajmniej u nas tak to działa działa. Te bardziej spontaniczne, nieplanowane wycieczki rzeczywiście miały inny klimat i często pozwalały zobaczyć mniej turystyczne miejsca, ale często omijaliśmy wtedy niektóre must-see, na które zwyczajnie nie było już czasu. Coś za coś :)

jowa31
jowa31 - 2017-11-10 14:07