Geoblog.pl    genek    Podróże    Jesienna Szkocja    Dzień w Edynburgu
2017

Dzień w Edynburgu

Wielka Brytania
Wielka Brytania, Edinburgh

Mamy zarezerwowany hotel w Edynburgu , gdzieś w połowie drogi między miastem a lotniskiem. Udaje się znaleźć wolne miejsce pod hotelem. Pokój mamy olbrzymi , w sam raz dobry by wysuszyć namiot. Wygody też konkretne warte tych 70 funtów. Hotel prowadzą uchodźcy z Indii. Planujemy jutrzejsze zwiedzanie i padamy na olbrzymich łożach.
W niedzielę mamy prawie cały dzień na zwiedzania stolicy Szkocji i drugiego miasta pod względem wielkości po Glasgow. Starówka jest zasłużenie wpisana na Unesco. Miasto jest konkretne, trzymające styl i fason , bardzo nam się podobające. Może to dlatego że dziś nie pada ,a nawet świeci piękne słońce. Zwiedzamy to i owo a zwiedzac jest tu naprawdę co. Zamek pieknie położony na wielkiej skale , uliczki starówki z Królewska Milą na czele , zaułki , kościoły , pałace , niesamowite architektoniczne perełki , pomniki sławnych Szkotów , Wzgórze Calton , widoki na port , wulkan Arthurs Seat , uliczki handlowe i reprezentacyjne aleje, pomnik Bobby'ego wiernego psa , co codziennie przychodził na grób swego pana , pub na pubie. Edynburg to Londyn Północy , a nawet Ateny Północy. Miasto zobaczyć należy koniecznie.
Nam kończy się niestety czas i musimy jechać na lotnisko oddać samochód.
Ania przejechała 800 km spalając ok. 6,1 l na 100 km , dużo jak na taki malutki samochodzik.
W rent a car okazuje się że niestety przytarliśmy przednią oponę i felgę o krawężnik i zatrzymują nam na karcie 133 funty. trza będzie się o nie upomnieć u ubezpieczyciela.
Lotnisko strasznie wielkie i zakręcone.

zula - 2017-11-09 07:18
Bardzo ładne i ciekawe zdjęcia!
Chciałabym zobaczyć kiedyś miasto...
Podoba mi się!

marianka - 2017-11-09 22:22
Wszystko jest lepsze jak nie pada :)

stopslamer
stopslamer - 2017-11-11 10:52
"uchodźcy z Indii"? co? a przed kim te migranty uchodziły?

genek
genek - 2017-12-07 01:37
przed Hindusami... bo byli z Pandżabu.. ale co to Indie co to Pandżab to Twoja czaszka szukająca mózgu nie ogarnia...

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023