Geoblog.pl    genek    Podróże    krótki wyskok na Wyspy Kanaryjskie    Zdążamy na Sylwestra
2016

Zdążamy na Sylwestra

Polska, Leoncin

31.12.2016 Gran Canaria – Leoncin
Jak się budzimy o 8:30 , to stoimy już w porcie. Kiedy dopłynęliśmy nie wiem. Spało się rewelacyjnie. O 8:55 podjeżdża znany samochodzik i zabiera nas i jeszcze 5 innych pasażerów do terminala. Tu zjadamy śniadanie i kierujemy się w stronę centrum miasta na dworzec autobusowy. Nie damy rady dojść bo do przejścia jest ponad 5 km ,a czas goni. Podjeżdżamy taxi za 6 euro. Na dworcu akurat stoi bus na lotnisko. Bilet tylko 1,20 euro za os, a Pola darmo. Pierwszy raz na tym wyjeździe Poli należy się darmowy przejazd , tak było 100% ceny. Lotnisko w Gran Canarii jest bardzo duże obsługuje ponad 10 mln pasażerów rocznie , czyli więcej niż Tenerife Sur na którym nie byliśmy i porównywalnie z Okęciem. W wolnocłówce są degustacje a to OK. Kupuje też sporo lokalnych trunków na Sylwestra. Bez problemu wsiadamy do Ryanaira i lecimy do Modlina. Mamy szczęście dzień wcześniej nasz lot skończyłby się w Pradze z powodu fałszywego alarmu bombowego zgłoszonego przez beneficjenta dobrej zmiany , czy innego psychola co słyszał boże głosy. Leci się 5,5h , przestawia zegar o godzinę do przodu , temperaturę o 22 stopnie w dół i już jest się w Polsce. Podjeżdża kolega Ojciec znany np. z eskapady w Niskie Tatry i zawozi nas do swojej daczy pod Kampinosem. Tu już impreza trwa w najlepsze. Balujemy i my.

podroznik
podroznik - 2017-03-17 04:11
czy Wy cokolwiek zwiedzacie na wyspach? sorry ale przyplyniecie portem i od razu na lotnisko to jakas totalna porazka.... ot zeby bylo. troche lipa jak na moj gust.

genek
genek - 2017-05-29 15:16
Na Gran Canarię przypłynęliśmy tylko po to by za chwilę z niej odlecieć. Po prostu był z niej samolot , który nam pasował , a z Teneryfy takiego samolotu nie było..... To nie była porażka tylko zwycięstwo , bo zdążyliśmy na samolot i na Sylwestra. Porażka to byłaby wtedy , gdybyśmy gdzieś ugrzęźli po drodze..

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023