Geoblog.pl    genek    Podróże     Wakacje 2015: Osiem tygodni w upałach, czyli od Dominikany do Meksyku    Podsumowanie

Podsumowanie

Polska, Warszawa

Osiem tygodni przeleciało szybko. To nas drugi pod względem długości i przejechanych kilometrów wyjazd po NZ.
Całość przeminęła spokojnie. Ameryka Środkowa nie rzuciła nas na kolana, ale też nie zawiedliśmy się , było normalnie. Nie wpadliśmy w żadną dziurę czasową , tylko raz mieliśmy problem z noclegiem / Liberia /. Nikt nas nie napadł , nikt nas nie okradł , specjalnie nie chorowaliśmy – poza kilkoma zatruciami pokarmowymi. W ogóle nie padało. Cały czas świeciło słońce i był upał z kulminacją +38 na Haiti. Trasę zrealizowaliśmy nie do końca , bo wyjechaliśmy jednak dwa tygodnie później niż chcieliśmy i trza było z części terenów zrezygnować / Panama , Honduras , Chiapas /. Nie udało się nam wejść na Pico Duarte – a mogliśmy, ale jeszcze może kiedyś wejdziemy. Weszliśmy za to we trójkę na Tajumulco i to uważam za konkret. Gwatemala najbardziej nam się podobała – jedźcie tam koniecznie. Haiti odradzamy – tam nie pojawiajcie się. Najbardziej rozczarowała nas Kostaryka. Najbardziej miło zaskoczyła Nikaragua. Najlepsze jedzenie w Meksyku , najlepszy transport i browar w Dominikanie. Najwięksi luzacy w Belize. Honduras i Salwador – byliśmy zbyt krótko by oceniać.
Wyjazdy generalnie nam służą. Genek zachował swoją wagę , Pola schudła 0,5 kilograma , ale Ania kilogram przytyła , więc bilans mamy dodatni. I tak trzymać.
Dzięki wszystkim za śledzenie naszej wyprawy , za życzliwe komentarze i za inspiracje.
Następny wyjazd wkrótce.

BPE
BPE - 2015-08-29 18:28
super ....ciekawe co teraz szykujecie ....... a tak z ciekawości - kto za Was pracuje ? ..... żartowałam .......

genek
genek - 2015-08-29 18:53
BPE - nikt z nas nie pracuje. Ja jestem już za stary na to by u kogoś pracować , Pola jest na to jeszcze za młoda , a Ania dla odmiany jest za stara by się uczyć i za młoda by pracować.....

TomAga
TomAga - 2015-08-30 03:42
Super podroz - pozdrawiamy!

Pamar
Pamar - 2015-08-30 20:06
uuuuu, już następny szykujecie?
Jesteście uzależnieni! :)

zula - 2015-09-01 07:41
Pola życzę Tobie aby "podróż" ,którą dzisiaj rozpoczynasz w szkole była szczęśliwa i pełna nowych wiadomości!
POWODZENIA na kolejne lata :-)

marianka - 2015-09-01 22:38
Oooo, gdzie, gdzie, gdzie?

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023