Geoblog.pl    genek    Podróże    Genek i Korona Gór Polski    nr 26 lackowa 997

nr 26 lackowa 997

Polska, lackowa

Lackowa zdobyta w trakcie wyjazdu z cyklu Pola w Polsce.
Szybka przepakowka i jedziemy w góry. Burza wkoło, ale nam nie straszna. Wyjście w góry po 16 z Polą to jest to. Podjeżdżamy z 5 km na przełęcz Beskid. Tu powinniśmy zostawić Elfa i iść dalej z buta, ale jakieś licho kusi nas by jechać dalej. Droga dużo gorszej jakości, ale te 10 km/h da się jechać, pełno tu gałęzi , co rysują drzwi naszego biedaka. W końcu droga zbacza w kierunku Fricki. Zawracamy na przełęcz. Jest 17:30 jak startujemy na Lackową 997 najwyższy szczyt Beskidu Niskiego. Po 70 minutach dochodzimy. Idzie się cały czas słowackim czerwonym , polski zielony zamalowany. Stwierdzono po co 2 szlaki prowadzone równolegle – jeden lepiej zlikwidować. Tym sposobem na Lackową nie prowadzi polski szlak , czyli nie spełnia wymogu Regulaminu KGP, mimo to nadal jest w KGP. I słusznie , bo to góra bardzo sroga. Podejście bardzo bardzo strome , ale Pola daje radę!! Na szczęście nie ma magmy i nie pada. Burzę słychać w oddali. Na szczycie jest tylko kozica, polska tabliczka KGP i słowacki szlakowskaz. Widoków żadnych , wkoło las. Wracamy również 70 min tą sama drogą. Pola – bohater nie daje się prowadzić za rękę – musi wszystko sama. Wywaliła się kilka razy, ale nie groźnie. Elf czeka , wsiadamy i o 20 z groszem jeszcze przed zmrokiem jesteśmy u gospodarzy. Zjadamy obiadokolację i idziemy spać. Lackowa to 26 szczyt z KGP a dopiero drugi z Polą.

zula - 2014-05-03 22:04
Jeden krok po ...kroku krok w górę!

BPE
BPE - 2014-05-04 16:00
Gratulacje dla całej rodzinki......przed nami jeszcze troszkę więcej do zdobycia szczytów, ale powolutku.....powolutku......

marianka - 2014-05-11 22:54
Kocham bardzo tę górę, kocham to podejście i strasznie jestem dumna z Poli! Macie super córkę!

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023