Geoblog.pl    genek    Podróże    Genek i Korona Gór Polski    Nr 8 biskupia kopa 889

Nr 8 biskupia kopa 889

Polska, Biskupia kopa

Tekst na załączonym zdjęciu - e juz nie tylko:
Poniżej oryginalny tekst , który zamieściłem jako fotę. O co chodzi. Na wyjazd nie wziąłem netbooka by zmieściło się parę Poli zabawek do sakw. Myślałem, że będę pisał na smartfonie notatki i potem je zamieszczał w necie. Okazuje się że notatki są zapisywane w tajnym pliku z rozszerzeniem .vfn i nie ma jak ich zmienić w txt lub doc. Tym sposobem dwa pierwsze dni są zapisane w smartfonie i będę musiał je przepisać po powrocie. Pozostałe dni zapisywałem na kartce i robiłem foty , ale jakoś nie było kiedy ich zamieścić , więc opis jest trochę retrospektywny.
Przy okazji pytanie: Kto jak pisze geobloga?? Ja pisałem zawsze w docu na netbooku , a potem przenosiłem do netu , wiem że niektórzy piszą od razu w necie. A może są jeszcze jakieś inne techniki , no i co z tym plikiem .vfn. Da się jakoś go odczytać w kompie???

„To nowa technika pisania geobloga. Pisać na smartfonie długich tekstów nie umiem. Może ta taktyka się sprawdzi. Ania chora. Boli ją gardło i ma gorączkę. Dziś nigdzie nie pojedzie.
Całą noc padało. Obecnie mży – jest kilka stopni na plusie. Przedłużam nocleg o kolejny dzień. Ania i Pola zostają w hotelu. Ja realizuję misję: „Genek i KGP”.
Do Biskupiej Kopy jest 20 km H i 600m V. Jadę wzdłuż strumyka przyjemną drogą. Mijam Moszczankę , Pokrzywną i Jarnołtówek. Pełno tu knajp , ośrodków wypoczynkowych , jest camping , PTSM , można złowić pstrąga , można odpocząć w FWP lub innym uzdrowisku. Do schroniska pod Biskupią Kopą dojeżdżam na przełożeniu 1/1. Po drodze mijam tłumy turystów , głównie z dziećmi. Tłumy też w schronisku – nie ma gdzie usiąść by napić się piwa po 6. Ze schroniska na szczyt 15 min. Rower zostawiam. Idę z buta. Na szczycie Czesi przebrani w stroje z czasów Franza Josepha. Można za 5 zet strzelić z fuzji w niebo i narobić huku. Wielka mgła. Widoczność max. 50m. Temp + 40C. Wieża kamienna ma ponad 100 lat – 1898 i jest po czeskiej stronie granicy.
Biskupia Kopa ma 891m , ale po polskiej stronie tylko 889 i tyle podają raczej wszystkie źródła. Wstęp na wieżę 4 zł lub 20 KC. Bileter sprzedaje również pamiątki i browary po 6 zł lub 35 KC. Z wieży widać podobno Tatry i Śnieżkę. Ale ja ledwo widzę grunt 18 m niżej.
Trzeba wracać. Szalona jazda w dół tym razem przez Dębowiec. Po 6h jestem z powrotem. Nie padało. Co jutro póki co nie wiem. Może Lądek – Zdrój.
Acha Biskupia Kopa to najwyższy szczyt Gór Opawskich najbardziej na wschód wysuniętej części Sudetów. Na szczyt prowadzi kilka szlaków polskich lub czeskich. Generalnie punkt wyjściowy to albo Głuchołazy albo Prudnik.”

zula - 2013-05-01 23:10
...za trudy, za zdobywanie kolejnych KGP daję 5*
za smartfona ??
...ale jest dobrze przeczytałam wszystko !

genek
genek - 2013-05-01 23:14
Dzieki poki co to jedyne co przyszlo mi do glowy

marianka - 2013-05-06 12:57
Jako osoba na codzień związana z branżą IT, bardzo (tym bardziej!) doceniam taki sposób przekazywania informacji!! Jeszcze trochę i zapomnimy jak pisać ręcznie!!;)

Pafnu
Pafnu - 2013-05-07 08:17
;

BPE
BPE - 2013-05-08 08:23
majówka mało udana była pod względem pogodowym, ale ważne, że cele osiągnięte......my planujemy latem te tereny i okolice........gratulacje !

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023