Geoblog.pl    genek    Podróże    sylwester w Eindhoven    11 przesiadek w jeden dzień i są tropiki w środku zimy

11 przesiadek w jeden dzień i są tropiki w środku zimy

Niemcy
Niemcy, Tropical Islands

03.01.2009 Moenchengladbach – Tropical Islands
Cały dzień na bilecie Wochenendeticket jedziemy do stacji Brand na linii Berlin - Cottbus , mając po drodze 12 przesiadek i za każdym razem zdążając mimo padającego obficie śniegu. Spod stacji zabiera nas bezpłatny bus i dowozi do znajdującego się ze 2 dalej w kierunku Krausnick największego namiotu na świecie, po dawnych zakładach produkcji sterowców przerobionego na Tropical Islands – niesamowite centrum wodno-parkowo- kapieliskowo-knajpowo-saunowe.
Wymiary konstrukcji są naprawdę imponujące: długość 360 metrów , szerokość 210 metrów , wysokość 107 metrów. Wewnątrz jest podział na kilka stref klimatycznych , w tym największy na świecie las pod dachem liczący 50 tys. okazów i 200 metrową piaszczystą plażę. Jest tu także największy na świecie kompleks saun i olbrzymie spa-wellness. Sporo tu Polaków , najłatwiej ich rozróżnić w saunie: po kostiumach i slipach. Wjazd 25 euro + oddzielna opłata na sauny , spa i zjeżdżalnie. Najwyższa zjeżdżalnia ma różnicę wysokości 25 metrów. Jest weekend , więc można spać za free , bo nie zamykają na noc. Śpimy na sztucznej plaży na leżakach. U nas +30 i tropiki , za oknem -10 i śnieg.

zula - 2011-11-01 22:24
Fantastyczne miejsce - poczekam na opis .

pamar
pamar - 2013-10-24 08:25
Wybieramy się wkrótce do Berlina i tak rozważamy ten tropical Islands. Z tym że widzieliśmy cenę 34 euro za wstęp, plus dodatkowe opłaty. Czyli wyjdzie całkiem sporo za dzień pobytu. Może doradzicie czy warto? Tam rzeczywiście jest tak super jak widać na filmikach na youtube i na stronie wyspy?
Pozdrawiamy

genek
genek - 2013-10-24 11:13
my byliśmy 5 lat temu i wtedy tyle kosztowal wjazd. teraz pewnie jest drożej. Ponieważ byliśmy w sobote a wtedy w nocy z sobote na niedziele nie zamykali to za 25 euro mogliśmy być 2 dni nocleg w cenie. To nie jest drogo. A wrażenia sa naprawdę powalające.

07.12.2023 - 27.01.2024

31.07.2023 - 29.08.2023